Dołącz do nas w 5 sekund - zbieraj i dodawaj przepisy, zgłaszaj nowe blogi, dyskutuj na forum i wyłącz reklamy 😄
Kuchnia węgierska nazywana jest „kuchnią serca Europy” - nie tylko z powodu położenia geograficznego tegoż państwa, ale również dlatego, że wywarła ona znaczy wpływ na kuchnie innych krajów, także polską. Pierwsze skojarzenie z kuchnią węgierską – papryka – jest oczywiście uzasadnione. Słynne węgierskie leczo, zupy gulaszowe, tokanie i pörkölty bazują na znacznej ilości świeżej lub suszonej papryki. Ale kuchnia węgierska to także pyszne langosze, pogacze, potrawy z ryb słodkowodnych, słodkie naleśniki a la Gundel, tort dobosza oraz wiele innych, ciekawych i smakowitych potraw. Dlatego serdecznie zapraszam Was do kulinarnej zabawy, w której wspólnie odkrywać będziemy kuchnię Węgier. W dniach 8-21. września opublikujcie na blogach przepisy wraz ze zdjęciem wykonanych przez Was potraw 😀 Ponadto każdy zgłaszany wpis powinien być opatrzony banerem akcji lub linkiem do zaproszenia na moim blogu. Uprzejmie proszę także o podawanie źródła przepisu i staranie się, by potrawy faktycznie odzwierciedlały węgierskie potrawy (a więc odpada np. leczo z cukinii).Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału w akcji! 😀
Festiwal Kuchni Węgierskiej dobiegł końca. Przez dwa ostatnie tygodnie wspólnie poznawaliśmy „kuchnię serca Europy”. W akcji wzięło udział 14 blogerów, którzy przygotowali 28 najróżniejszych węgierskich potraw – między innymi zupy, gulasze, paprykarze, leczo, knedle, langosze i słodkie desery. Jest w czym wybierać 😀A ponieważ lista węgierskich potraw, które chciałabym wypróbować jest nadal długa, w przyszłym roku planuję kolejną edycję zabawy.Serdecznie dziękuję wszystkim za udział, a wszystkich zapraszam do podsumowania, które być może zachęci Was do bliższego poznania kuchni naszych bratanków: KLIK!