Dołącz do nas w 5 sekund - zbieraj i dodawaj przepisy, zgłaszaj nowe blogi, dyskutuj na forum i wyłącz reklamy 😄
Akcja powstała po wpływem impulsu..dostałam proszek i melasę z chleba świętojańskiego do przetestowania..co prawda mam kilka pomysłów na ich wykorzystanie..ale jestem ciekawa Waszych pomysłów na zastosowanie karobu w kuchni..Do akcji dodawać można również przepisy archiwalne.Zapraszam serdecznie..Melasa to gęsty syrop o karmelowym posmaku, a proszek to doskonały substytut kakao i zamiennik czekolady.Melasę z karobu można spożywać nie tylko zamiast cukru, ale również stosować jako dodatek do potraw i wypieków oraz naturalny słodzik do ciepłych i zimnych napojów i deserów. Natomiast proszek z karobu, to zamiennik czekolady, który powstaje ze zmielonych nasion. Może być używany do wypieku ciast, ciasteczek, do lodów, do mleka i polew. Proszek przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych, uczulonych na kakao i czekoladę.
Dziękuję za udział w akcji..podsumowanie akcji na moim blogu:http://mojekucharzenie-bozena-1968.blogspot.com/2013/01/1100-karob-w-kuchni-podsumowanie-akcji.html