Dołącz do nas w 5 sekund - zbieraj i dodawaj przepisy, zgłaszaj nowe blogi, dyskutuj na forum i wyłącz reklamy 😄
Chciałbym Was zaprosić do akcji tematycznej związanej z kuchnią japońską. Kuchnię tę znamy głównie z sushi, tymczasem jest ona bardzo różnorodna - od zup miso przez tempurę po wszelkiego rodzaju makrony ryż przygotowywany na wiele sposobów. Mam nadzieję, że chętnie przyłączycie się do zabawy i w jej ramach smakowite potrawy rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. Akcja będzie trwała cały marzec.Zasady akcji::-akcja trwa od 1.03.2012 do 31.03.2012- do akcji proszę dodawać przepisy przygotowane w trakcie jej trwania (nie dodajemy wpisów archiwalnych)- każdy dodany wpis musi być opatrzony zdjęciem potrawy- nie dodajemy przepisów, które zamiast tytułu mają numer- akcja będzie się odbywać równolegle na Mikserze i Durszlaku- wpisy na Durszlaku i Mikserze są moderowane- każdy post musi być opatrzony aktywnym banerem akcji (z mojego bloga, Durszlaka lub Miksera) bądź aktywnym linkiem do zaproszenia znajdującego się na blogu (baner akcji w pasku bocznym to nie to samo, co baner w poście)- uprzejmie Was proszę, byście zamieszczali we wpisach tytuł akcji (jeśli oczywiście chcecie zastosować link zwrotny)
Akcja Kuchnia japońska dobiegła końca, wzięło w niej udział 26 osób, które przygotowały 76 przepisów. Mam nadzieję, że smakowały Wam japońskie specjały i przekonaliście się do tej kuchni, która wbrew pozorom nie jest skomplikowana, za to bardzo różnorodna. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w akcji, a wszystkich tych, który nie zdążyli wziąć udziału w tej akcji, zapraszam na następną w niedalekiej przyszłości😀 Japońskie potrawy przygotowali:Acia1065 (1):Marynowane łodygi łopianuBiteDelite (1):Łososiowe batony w sezamieDobromila (2):Shōyu ramenJapońskie ciasteczka z imbiremEmma (1):Omurice. Czyli jak połączyć omlet jajeczny z ryżem i kurczakiem.Fantazzia (1):Sos HayashiKról (3):Miso ramenYakisoba z warzywamiJapońskie ciasteczka z imbiremLejdiofthehouse (1):Kalafior w japońskim stylu...Limonka (2):Zupa miso na zakończenieJaponia po raz kolejny czyli wariacje na tematMagda (1):Sushi: nie taki diabeł strasznyMałgosia (1):Miso...próba poznawczaMeggie (6):Witaj, Japonio! Ramen z lososiem i chilli.Na lekka kolacje. Japonskie warzywne placuszki.Zdrowo, szybko, bezmiesnie. Nudle yakisoba z warzywami.Brzydkie, a dobre. Japonskie curry z kurczaka.Schabowy po japonsku. Katsu-don.Yakitori, czyli grillowany kurczak.Mirabelka (9):Japońskie ciasteczka imbiroweCiasto z zieloną herbatąOgórek w zalewie sezamowejJapoński kurczak KaraageKurczak teriyaki + sezamowy makaron sobaHerbaciane szachowniceJapońska sałatka coleslawKurczak yakitoriMatcha latteMiss disorderly (1)😄omowe sushi.Mopswkuchni (1):Japońskie ciasteczka imbirowePanna Malwina (4):RamenJapońskie ciasteczka imbirowe z sezamemTsukemenOmuricePanti (3):Sezamowy dressing do sałatekTsukuneCiasto z zieloną herbatąPaszczak (7):Ramen - czyli japoński rosół z makaronemCustard Pudding (purin)Veggie yakisoba (czyli smażony makaron z warzywami)Ciastka imbirowePrzygotowanie krewetek do sushi (Ebi nigiri)SushiOmuricePela (2):Moja improwizacja w temacie RamenZupa po japońsku, a może nawet ramenPluskotka (1):Omurice z papryką i pieczarkamiShinju (3):Oyaku donburi - kurczak z jajkami na ryżuMakaron soba z warzywamiOmu-raisuSiksowna (1):japonia na lunch, czyli onigiri z tuńczykiemThiessa (16):Kuleczki mięsne z edamameSushi inariSzpinak z dressingiem sezamowymStrudel z nashi i imbiremKurczak smażony z noriOnigiri - bez niego nie ma bentoHorenso no ohitashi – piąty wymiar smakuKulki ryżowe w słodkiej paście adzuki – japońskie ciastkaTonkatsu – kotlet schabowy po japońskuMakaron udon w bulionie dashiOkonomiyaki – japoński naleśnikZupa miso z dyniąYakisoba – smażony makaron po japońskuOmuraisu – omlet ze smażonym ryżemGomoku – sushi bez zawijaniaYakitoriTo-fiyummy (1):Akcja kuchnia japońska i debiut w sushi z paluszkami krabowymiVegancooking (1):Miso z makaronem udon i shiitake oraz smażone tofu z sosem kabayakiWiera (2):Mochi - zderzenie z JaponiąGotowanie z fretką: OmuriceWiszkon (1):Kakuni