Dołącz do nas w 5 sekund - zbieraj i dodawaj przepisy, zgłaszaj nowe blogi, dyskutuj na forum i wyłącz reklamy 😄
Odżywianie w ciąży... Temat szczególnie mi bliski ostatnio i choć mam wiele ciekawych pomysłów na poszczególne posiłki, to okazuje się, że prawidłowe skomponowanie menu dla tej grupy kobiet, wcale nie jest prostą sprawą... Po pierwsze przyszła mama powinna jeść dla dwojga, a nie za dwoje 😀 To sprzyja lepszemu samopoczuciu w czasie ciąży oraz szybszemu powrotowi do formy po niej.Po drugie dieta ciężarnych nie może być monotonna, a tym samym im więcej propozycji do wykorzystania, tym lepiej. Zwłaszcza, że prawidłowy schemat żywienia uwzględnia większą ilość mniejszych posiłków, a nie 2 - 3 ogromne.Po trzecie należy pamiętać, że w takiej diecie posiłki powinny być lekkostrawne (co pomaga zwalczać różne ciążowe dolegliwości), a jednocześnie bogate odżywczo, prawidłowo zbilansowane, obfitujące w składniki istotne dla prawidłowego rozwoju dziecka. No i po czwarte istotne jest, by posiłki nie zawierały niepotrzebnego tłuszczu, cukru, a w szczególności alkoholu. Tak więc chciałabym, by Wasze propozycje uwzględniały powyższe wskazówki. Proponujcie śniadania, obiady, kolacje, przekąski, desery... Pamiętajcie, że każda przyszła mama ma inne upodobania smakowe, ale w tej akcji chodzi o to, by zaproponować jej te jak najbardziej zdrowe, pożywne, korzystne dla mamy i dziecka. Liczę na Waszą pomysłowość, sama też obiecuję aktywnie w akcji uczestniczyć 😀 P.S.Szczególnie mile widziane są przepisy na posiłki, które można przygotować szybko, by nie spędzać w kuchni zbyt wiele czasu - przyszłe mamy to przecież często kobiety pracujące, zabiegane, posiadające już starsze dzieci...