Dołącz do nas w 5 sekund - zbieraj i dodawaj przepisy, zgłaszaj nowe blogi, dyskutuj na forum i wyłącz reklamy 😄
Mój Tata ma cukrzycę typu 2 (insulinoniezależną). Bierze spore ilości tabletek przy każdym posiłku, ale niestety średnio trzyma się wyznaczonej przez lekarza diety, choć powinna to być główna forma leczenia. Z tego co czytałam, niestety wielu cukrzyków podchodzi do sprawy równie beztrosko, bo wydaje im się, że skoro i tak biorą leki, to nie muszą przestrzegać diety i jedzą wszystko to, co do tej pory albo po prostu nie chcą wprowadzać zmian. A to duży błąd.Może Wy pomożecie mi w znalezieniu fajnych przepisów, które przekonają cukrzyka, że nie musi "grzeszyć", żeby jeść smacznie? Chciałabym, żebyśmy skupili się na wykorzystaniu jak największej ilości produktów sezonowych, ponieważ planuję kolejne edycje na następne pory roku 😀 Zasady:- w przepisach nie może pojawiać się biały cukier, słodziki i fruktoza. Diabetolog zaleca stewię, cukier trzcinowy (nie brązowy), ewentualnie miód- w przepisach także nie może występować biała mąka pszenna, biały ryż itd.- w przepisach nie mogą pojawiać się ziemniaki- przepisy nie mogą zawierać "gotowców", czyli sosów w proszku/puszki, kupnych soków, kupnych słodyczy, smakowych jogurtów etc. (bo nawet te z wielkim napisem "bez cukru" często go zawierają, tylko w postaci np. syropu glukozowo-fruktozowego itp.)- wpis z przepisem biorącym udział w akcji musi zawierać również aktywny banner akcji lub link- wpisy z numerami lub innymi tytułami niezawierającymi nazw przepisów, nie będą akceptowane- wpisy będą moderowane- nie dodajemy wpisów archiwalnych, ale możecie się podzielić linkami w komentarzach (najlepiej TUTAJ), chętnie je przejrzęAkcja trwa całe lato - od 21 czerwca do 22 wrześniaDopisano 21 czerwca 2013 16:10"Ciekawostka: 27 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą"Dopisano 26 sierpnia 2013 20:17"Chciałam dodać bardzo istotną rzecz. Nie akceptuję już wpisów zawierających produkty o wysokim indeksie glikemicznym typu marchew (na ciepło), kukurydza, dynia, buraki itd. Przepraszam, że tak bez uprzedzenia.Przepisy, które pojawiły się w akcji wcześniej i już je zaakceptowałam, nie zostaną usunięte.Po konsultacjach z dietetyczką stwierdziłam, że następna edycja będzie miała dużo więcej ograniczeń (prawdopodobnie koniec z cukrem trzcinowym i miodem), dla dobra diabetyków, którzy będą korzystać z tych przepisów."
Bardzo Was przepraszam, że tyle czasu musieliście czekać na podsumowanie. Ale już jest 😀 zapraszam na PODSUMOWANIE.