Dołącz do nas w 5 sekund - zbieraj i dodawaj przepisy, zgłaszaj nowe blogi, dyskutuj na forum i wyłącz reklamy 😄
To już druga edycja mojej akcji sprzed roku, mającej na celu rozpowszechnienie komosy ryżowej/quinoa. 😀Rok 2013 został uznany przez ONZ Rokiem Quinoa, warto więc zwrócić uwagę na tę jakże cenną roślinę! Pokażcie jak jecie quinoa, z czym ją podajecie! Przyjmowane będą przepisy, zawierające zarówno ziarno quinoa, jak i mąkę z quinoa.A teraz trochę faktów o głównej bohaterce dla jej amatorów: - nie jest zbożem, lecz ma nasiona bogate w skrobię, co sprawia, że jest traktowana jak zboże - to skarbnica witamin i minerałów - jest bogata w pełnowartościowe białko, może więc z powodzeniem stanowić doskonałą bazę do posiłków dla wegan oraz wegetarian - zawiera więcej wapnia, niż mleko - nie zawiera glutenu (jest dobra dla alergików) - była podstawowym posiłkiem Inków i Azteków - ma niski indeks glikemiczny - nie powoduje więc gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi - nie powinny spożywać jej dzieci oraz osoby z problemami krążenia ze względu na zawartość saponiny - wzmacnia nerki i osierdzie - ma delikatny smak - przyrządza się ją podobnie jak ryż (czas gotowania wynosi około 15minut) - można ją nabyć w sklepach z żywnością ekologiczną.Akcja sprzed rokuPodsumowanie 1 edycji akcji na moim bloguInfo: Baner akcji można wkleić w przepisie biorącym udział lub w panelu bocznym bloga (wówczas proszę przy dodawanym wpisie tylko o krótki tekst, że przepis bierze udział w tej akcji).
Dziękuję wszystkim za udział w akcji!Zgotowaliśmy razem znów wiele pyszności 😀Zapraszam na kolejną edycję za rok i życzę wszystkim Wesołych świąt 😀