Dołącz do nas w 5 sekund - zbieraj i dodawaj przepisy, zgłaszaj nowe blogi, dyskutuj na forum i wyłącz reklamy 😄
Witajcie! Zeszłoroczna akcja - czyli edycja 1 - cieszyła się Waszym zainteresowaniem, a tym samym moim zadowoleniem na tyle, że postanowiłam, zaproponować Wam udział w niej po raz kolejny 😀 Poniżej przypominam Wam zasady akcji i to, dlaczego warto przygotowywać zupy szczególnie w chłodne, przygnębiające dni 😀Zupa - niby danie proste i oczywiste, a jednak trochę niedoceniane dziś w wielu domach. Zapominamy o ich pozytywnych właściwościach, a przecież powinniśmy pamiętać, że talerz zupy nie tylko rozgrzewa, ale także dzięki rozpuszczonym w wodzie substancjom odżywczym jest źródłem łatwo przyswajalnej energii. Ponadto warto wspomnieć, że zupy zawierają wiele witamin i minerałów, nawadniają organizm i doskonale zaspokajają głód. Jest to ważne szczególnie teraz - jesienią, kiedy organizm potrzebuje dużo więcej energii, a układ odpornościowy jest osłabiony przez co jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju infekcje.Właśnie w takie szare, deszczowe i zimne dni zupy smakują zdecydowanie najlepiej. Te, które mnie przychodzą na myśl w pierwszej chwili to wszelkie zupy - kremy, gęste krupniki, kapuśniaki i grochówki... ale z drugiej strony zupy to takie dania, które niby każdy robi tak samo, a jednak każdemu wychodzą inaczej.Dlatego właśnie w tej akcji chciałabym zebrać Wasze pomysły na wszelkie zupy jakie gotujecie jesienią. Takie, które w Waszych domach jecie właśnie po to, by Was rozgrzały i dodały energii. Liczą się wszystkie pomysły - przecież każdy z nas lubi coś innego. Ważne żeby zupa była gorąca i pożywna. Dlatego nie wahajcie się i czym prędzej zgłaszajcie swoje propozycje. Po zakończeniu akcji listę z nimi - jako podsumowanie akcji - umieszczę na swoim blogu.Pamiętajcie, by pod przepisem umieścić banerek.P.S. Może to oczywiste, ale w akcji nie będą akceptowane zupy podawane na zimno.Czekam na Wasze propozycje 😀Powodzenia 😀