8 August 2014
Ciasto Kubanka
Dziś mam dla Was ciasto o wdzięcznej nazwie Kubanka. To połączenie biszkoptowego spodu, nasączonego kawą z rumem, masy czekoladowej i bitej śmietany. Słodkie (...)
6 August 2014
Wurstsalat bawarska sałatka
Wurstsalat bawarska sałatka To tradycyjne danie z kuchni niemieckiej , które z powodzeniem możemy zabrać ze sobą na piknik lub zjeść na kolację . Trzy (...)
Ogrodnik w podróży
xn--ogrodnikwpodry-xob60t.pl
19 August 2014
Ciasto przekładane bez pieczenia
A dzisiaj dowód na to, że do przygotowania warstwowego ciasta wcale nie musimy uruchamiać piekarnika. Bazą do przekładańca są herbatniki oraz jeden wafel, (...)
Domowe ciasta i obiady
znowcosupieklam.blogspot.com
17 August 2014
Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym przepis
Na nieszczęście oboje uwielbiamy tego typu zapiekanki, no a wiadomo, najzdrowsze jedzenie to to nie jest.... no ale jakie pyszne! Od czasu do czasu można się (...)
I dare you to cook it
idareyoutocookit.blogspot.com
5 August 2014
Ucierane ciasto ze śliwkami
Ucierane ciasto ze śliwkami, bajecznie proste - idealne. Przepis przywędrował od znajomych znajomych, pieczone przez nas od lat. Puszyste, mięciutkie, cudownie (...)
Pyszna piecze
pysznypiecze.blogspot.com
19 August 2014
Ciasto ze śliwkami
W sezonie śliwkowym zawsze sięgam po ten przepis. Dostałam go kiedyś od teściowej i kiedy go wypróbowałam, okazał się hitem nie do pobicia :) Bywały sezony, że (...)
Delicious Titbits
delicioustitbits.blogspot.com
22 August 2014
Sałatka szwedzka do słoików na zimę
Klasyczna szwedzka sałatka do słoików na zimę. Przygotowujemy ją co roku by mieć w swojej spiżarni chociażby kilka słoiczkówprzypominającychNam lato. Sałatka (...)
Kulinarny Świat Konczi i Szpileczki
kulinarnyswiatkoncziiszpileczki.blogspot.com
29 August 2014
Pleśniak siostry Anastazji
Pleśniak to ciasto pachnące jesienią, która chyba zaczyna się u nas rozbijać ze swoim namiotem pełnym kolorowych liści i zimnych poranków na dobre ;) Z (...)
Gotuj się do gotowania!
gotuj-sie-do-gotowania.blogspot.com
14 August 2014
Zupa krem z cukinii
Cukinia należy do warzyw dyniowatych. Przywędrowała do nas z Włoch. Stąd też jej nazwa " zucchina".W zależności od odmiany może być ciemnozielona,żółta lub (...)
Moje Kulinarne Wyprawy
mojekulinarnewyprawy.blogspot.com
1 August 2014
Dietetyczne ciasto z marchewką, łatwe i szybkie w przygotowaniu
To ciasto dla tych, którzy lubią marchewkę, są na diecie i czasami mają ochotę na coś słodkiego do kawy. Ciasto... Czytaj dalej »
1 August 2014
Biszkopt z bitą śmietaną i masą krówkową
Biszkopt z bitą śmietaną i masą krówkową...Puszyste placki biszkoptowe.Między nimi warstwa bitej śmietany.Posmarowane na wierzchu masą krówkową.I oprószone (...)
Gospodyni Miejska
gospodynimiejska.blogspot.com
3 August 2014
Dietetyczne ciasto marchewkowe bez cukru
Przedstawiam pyszne, dietetyczne ciasto marchewkowe z mąki razowej i bez cukru. Jest puszyste i wilgotne dzięki dodatkowi marchewki i oleju kokosowego, który (...)
Pyry na Gaz
pyrynagaz.blogspot.com
26 August 2014
Sałatka z ogórków na zimę
Sezon zaprawiania trwa w najlepsze. Przygotowałam dla Was kilka propozycji, które urozmaicą zimowe posiłki o własnoręcznie przygotowane przysmaki. Tę sałatkę (...)
Kulinarna Ja
kulinarnaja.blogspot.com
20 August 2014
Sok z czeremchy - jak zrobić nawóz z owoców czeremchy
500 g czeremchy4 łyżki cukrusok z 1 cytryny300 ml wodyCzeremchę umyj, wsyp do głębokiego rondla, dodaj cukier i sok z cytryny, zgnieć owoce czeremchy gałką, (...)
Kuchnia Bezglutenowa Margaret
margaretglutenfree.blogspot.com
14 August 2014
Cukinia faszerowana warzywami i serem
Dostałam od mamy całkiem pokaźną cukinię, która aż się prosiła o nadzianie jej jakimś farszem i upieczenie ;) Wybór padł na farsz warzywny, wzbogacony serem (...)
Mirabelkowy blog
mirabelkowy.blogspot.com
30 August 2014
Lody chałwowe wg Magdy Gessler
Wyśmienite, kremowe, a zarazem bardzo delikatne lody. Na bazie żółtek i śmietanki, z odrobiną alkoholu i okruszkami słodkiej chałwy. Pysznie smakują z sosem (...)
14 August 2014
Kruche ciasto ze śliwkami
Wszystko bardzo szybko dojrzewa / przejrzewa w tym roku. Najpierw były truskawki po których zostało już tylko wspomnienie i kilka słoiczków z dżemem. Czereśnie (...)
14 August 2014
Sernik na zimno z trzema czekoladami
Kiedy zobaczyłam to cudo u Krysi, wiedziałam, że zrobienie go jest tylko kwestią czasu. Jest cudowny ! Nie za słodki, rozpływający się w ustach, choć bardzo (...)
Z cukrem pudrem
zcukrempudrem.blogspot.com
26 August 2014
Metrowiec według siostry Anastazji
W zeszłym tygodniu sprezentowałam sobie książkę "103 ciasta siostry Anastazji", i od razu zaczęłam ją przeglądać, są w niej same smakołyki i aż trudno buło się (...)
Kuchenne szaleństwa i mój smak chwili
moniwoy.blogspot.com
27 August 2014
Ciasto Gargamel z jabłkami
Witam Was ciepło i zapraszam na ciasto „na złość Putinowi”i bynajmniej nie chodzi tu o nazwę, ( chociaż…;)) a o pyszną wkładkę jabłkową. Z polskich jabłekJ Z (...)
Domowe ciasta i obiady
znowcosupieklam.blogspot.com
26 August 2014
Ogórki krokodylki
Kolejna porcja ogórków, które zebrałam na grządkach wymusiła na mnie wymyślenie co z nich zrobić. Półki są pełne ogórków kiszonych, korniszonych isałatki z (...)
Bon appetit!
ola-w-kuchni.blogspot.com
20 August 2014
Ciasto Kilimandżaro z jabłkami i masą budyniową
Dwa puszyste blaty biszkoptowe przełożone jabłkami i masą budyniową. Ciasto wg przepisu siostry Anastazji – pierwsze z jej bogatego repertuaru w moim (...)
Smaki ogrodu
smakiogrodu.blogspot.com
29 August 2014
Dobre rady na obranie agrestu
agrest można szybko obrać zwłaszcza dojrzały bez uszkadzania owocu obcinając ogonki nożyczkami do skórekpomysł sprawdzony, w ten sposób obrałam szybko 5 kg (...)
W Mojej Kuchni Lubię
babiedolygdynia.blogspot.com
10 August 2014
Sałatka szwedzka na zimę z ogórków i zalewy cukrowo-octowej
Przetwory na zimę powoli lądują na pułkach w piwnicy.Ogórki z przydomowego ogródka całkiem ładnie rosną w tym roku...Dlatego nie ma co czekać- trzeba zabierać (...)
Domowo i ze smakiem
domowozesmakiem.blogspot.com
25 August 2014
Ciasto kukułka
Wakacje wakacje i po wakacjach ehh pora wracać do rzeczywistości ;). Ponieważ dawno nic nie piekłam postanowiłam upiec jakieś ciacho do niedzielnej kawki dla (...)
Przesmacznie
przesmacznie.blogspot.com